Po čem ženy touží?

Po čem ženy touží?

 

To je otázka,že?

My ženy, totiž toužíme po lecčems.  Můžou to být třeba hmotná přání, jako je dům se zahradou a bazénem, nové auto, výnosná práce, přidáno v práci, dovolená u moře  atd…Po čem ale toužíme bytostně?

Co si nekoupíme za peníze a co my ženy potřebujeme?

 

Odpověď je ale jednoduchá. Toužíme po obyčejném štěstí.  Co se za tím slovem skrývá?

 

Může to být pro každou ženu s jiným odstínem, jiným důrazem, ale primárně my ženy toužíme po šťastné rodině. Zdravé a spokojené děti, dobrý vztah, zakotvení v rodinném kruhu. Proto nás ženy potěší, když můžeme pečovat. Dáváme domovu teplo. Pečujeme s láskou o děti . Potřebujeme  ale také dobrého  partnera. Když chybí, snažíme se zajistit toto teplo samy, ale je to velmi náročné a těžké.

Štěstí a klid rodinného krbu totiž často symbolizuje také silný muž. Muž, který se umí postarat. Muž, který stojí vedle ženy jako neochvějný sloup.  Jeho pevné rámě nabízí ochranu, lásku, bezpečí a jistotu.  Je vyvažujícím elementem a protipólem pro naše slabé stránky.  A my ženy, i když dokážeme být  tolik silné, rády si v přítomnosti takového partnera své slabosti dovolíme zcela autenticky odhalit.

Co však je třeba k tomu, aby štěstí, které tolik potřebujeme cítit, nás naplňovalo navzdory všem okolnostem a třeba i ranám osudu? Co je tím, co nás drží pohromadě v každé situaci a co je pilířem všeho našeho prožívání?

Tím je štěstí v nás samotných. Platí to nejen o ženách, ale i o mužích. Láska k sobě samotnému, víra v sebe, ve své schopnosti, umění odpouštět sobě své vlastní chyby a nedokonalosti, shovívavě se nad nimi pousmát. Umění odpustit nedokonalosti také druhým. Víra, že i v nedokonalém světě, je radost žít. Umění vidět krásu života i v nepříliš příznivých situacích.

Tato schopnost vidět krásy i v nedokonalém světě, nás dokáže zbavit předpokladů, falešných představ o tom, jaké  by měly věci být a jaké jsou.

Vede k prosté spokojenosti s tím, že tak, jak věci jsou, jsou v pořádku.

Štěstí je v každém z nás. Nemusíme jej ani složitě hledat, stačí jen naslouchat vlastnímu srdci.

 

© Mgr. Irena Hájková, www.irenahajkova.cz  NLP kouč, terapeut EFT, hypnoterapeut

Líbí se vám můj článek? Budu ráda, když jej budete sdílet.

Četli jste můj starší článek?  Jak spolehlivě pohřbít partnerský vztah.

 

Irena Hájková
Specializuji se na pomoc klientům s potížemi ve vztazích. Ať už máte potíže při výchově nebo se svými rodiči, či partnery. Další mou specializací je úzkostné prožívání běžných situací, posilování sebevědomí a práce s klienty, kterým jejich vlastní emoce znepříjemňují život a brání v dosahování vytyčených cílů. Více o mně najdete na https://www.irenahajkova.cz
Komentáře