PROČ bych vám mohla pomoci zrovna já

 • Vím, jaké to je žít s úzkostmi
  Zažila jsem stavy, kdy jsem několik nocí po sobě nemohla spát. Panické ataky a stres z toho, co přijde další den. Obavy, zda se budou ataky opakovat, nebo zda konečně bude od nich klid. Objevily se mi různé strachy. Obavy o zdraví, o to, co když se někomu z mých milovaných něco náhodou nestane atd. Strach byl tím, co ovládalo můj život. I když jsem se po lécích stabilizovala, po vysazení léků se zase situace opakovala a ataky s úzkostmi se vrátily. Když se mi to stalo po několikáté, pochopila jsem, že ten, kdo situaci může změnit, jsem JÁ sama. Ne někdo druhý. Začala jsem řešit to, kde měly moje úzkosti základ. Rozmotávala jsem najednou klubko různých vztahových, rodinných, zdravotních a jiných problémů, které se na vzniku úzkostné poruchy podílely. Začala jsem o nich přemýšlet jinak. Dokázala jsem je najednou vidět z jiného úhlu a....ULEVILO se mi. Stala jsem se silnou. Stala jsem se tím, kdo je pánem svého života. Zvítězila svoboda, ne strach. ...Proces, který k tomu vedl nebyl samozřejmě jednoduchý, ale díky tomu, že jsem si v sobě dokázala změnit nastavení, zcela jsem se úzkostného prožívání zbavila. Dnes mohu díky své zkušenosti klientům rozumět a mohu jim zprostředkovávat proces, kterým jsem prošla já sama směrem k úzdravě. Navíc obohacený mými zkušenostmi s dalšími klienty s podobnými trápeními. Mé metody se zakládají na zkušenostech, které jsem získala při výcviku v psychoanalytické psychodynamické psychoterapii a zkušenostech v neurolingvistickém programování mysli.
 • Rozumím tomu, jak se cítíte
  ...když popisujete beznaděj, kterou cítíte. Když nevíte, co se to s vámi děje. Zda máte vůbec naději, že bude lépe. Žijete v napětí a strachu. Řešíte například nízké sebevědomí, sebedůvěru, jak asi působíte na druhé. Máte pocit, že je to nad vaše síly. Nedokážete si držet své hranice a proto vám je kdokoliv chce, narušuje.
 • Umím se vžít
  do situace, kdy vás trápí třeba nějaké psychosomatické potíže. Jako každý symptom, má i ten váš pravděpodobně nějaký spouštěč. Ten vám budu pomáhat najít. Nejen to, budeme se spolu snažit situaci analyzovat a zvědomit a účinně vyřešit to, co se děje. Aby vaše symptomy zmizely. Nebo alespoň spaly.
 • Osobně znám vztah psychiky a zdravotního stavu
  ...když vám třeba lékař sdělí nepříjemnou zprávu, diagnozu, která způsobí, že nevíte, co dál. Nevíte, co bude. Nevíte, co najednou máte dělat. Jak se postavit k životu, zda vám jej diagnoza změní, zda změní jeho kvalitu a jak při kvalitě kterou vám diagnoza dává žít přesto nejlépe a šťastně. Vzpomínám, jak těžké pro mne bylo, když jsem nemohla otěhotnět a měla jsem vyčerpané všechny pokusy IVF a za sebou několik potratů. Nebo když mi oznámil, že moje tehdejší potíže jsou způsobeny autoimunitním onemocněním, a je těžko předvídatelné, jak se bude můj zdravotní stav dále vyvíjet. Z dnešního pohledu vim, že je nejdůležitější, jak se člověk k takové zprávě postaví a jak s ní dlouhodobě nakládá.
 • Chápu, když se cítíte nespokojeni ve vztahu
  se svými vlastními dětmi, se svými rodiči či tchány, nebo se svým partnerem, či kolegy. Základem spokojených vztahů je vždy (mimo jiné) KOMUNIKACE. Její kvalita se následně odráží v tom, jaký vztah máte. Sama jako máma mám různé zážitky se svými vlastními dětmi. Jako dcera a snacha dokážu chápat, co se děje, když komunikace nefunguje ani v těchto vztazích. Pokud nedorozumění je ve vaší rodině aktuálním tématem, mohu vám pomoci rozklíčovat, kde pravděpodobně máte kámen úrazu a kde vaše komunikace vyžaduje změnu. Pamatujte, že když změníte komunikační vzorec vy, automaticky dojde ke změně i u vašeho protějšku.
 • Provedu vás vaším osobním rozvojem
  Nemusíte trpět žádnými úzkostmi, žádnými nedorozumění ve vztazích, přesto můžete mít pocit, že se nedokážete dobře rozhodovat, že se točíte v bludném kruhu a že byste třeba rádi žili jinak. Radostněji, svobodněji, prostě víc podle svého vnitřního pocitu. Nevíte-li, jak ke změně přistoupit, jak to uchopit, abyste nikomu ve svém okolí neublížili a přesto začali žít svobodněji, podle svého přesvědčení, ráda vám budu vaším průvodcem. Pomohu vám stát se víc tím, kým skutečně jste .

Budete-li na své cestě potřebovat pomoc, jsem vám k dispozici.

Jako kouč, terapeut a jako člověk

Moje vzdělání

 • Univerzita Karlova – Pedagogická fakulta
 • Pražská vysoká škola psychosociálních studií
  Celoživotní vzdělávání
 • Psychoterapeutický psychodynamický výcvik
  Vzdělávání v oboru psychoterapeut. Jsem absolventkouo 5 letého výcviku v psychoanalytické psychodynamické psychoterapii.
 • Certifikovaný kouč NLP
  NLP (neurolingvistické programování)
 • Practitioner NLP
  Hypnoterapie
 • Terapie zaměřená na emoce ( EFT )
  EFT ( Emocional Freedom Techniques) Certifikace EFT Practicioner
 • Negramotný rodič
  Online vzdělávací kurz zaměřený na porozumění mezi rodiči a dětmi
 • Nevýchova
  Online vzdělávací kurz

Co Vás při setkání se mnou čeká?

 • Stanovíme si cíl, na kterém budeme pracovat
  Ujasníme si vaši představu, čeho chcete dosáhnout.
 • Najdeme spolu „kámen úrazu“
  Zjistíme, podle jakých vzorců se řídíte a zda jsou stále platné a funkční. V případě, že ne, změníme je na takové, které vám budou ku prospěchu
 • Naslouchám
  Budu vám naslouchat. Poté se budu ptát. Vaše vlastní odpovědi vám budou vodítkem k nalezení pro vás co nejlepšího řešení
 • Nesoudím, nanálepkuju
  Nebudu vás soudit za to, co jste udělali, měli udělat, nebo neudělali.
 • Vše, o čem spolu budeme hovořit, je důvěrné
  Nic z vašeho soukromí neunikne.
 • Budete na sobě pracovat i v době, kdy se neuvidíme
  V době, kdy se neuvidíme, budete moci ve svém podvědomí stále pracovat na svém cíli. Vaše téma bude dále rozvíjeno a ve svém podvědomí budete dělat potřebné kroky k naplnění vašeho cíle. Pomocí drobných, ale účinných seberozvojových nástrojů, které vám předám, budete moci sami dále růst.
 • S mou pomocí najdete řešení uvnitř sebe samotných
  Řešení vašich problémů bude plně ve vašich rukách. Zjistíte, že všechna řešení máte v sobě již dávno obsažená. Jen o nich možná ještě nevíte.
 • Objevíme spolu váš skrytý potenciál
  Najdeme vaše zdroje a rezervy k tomu, abyste opět žili tak, jak si přejete.

Podpořte svou mysl i tělo. Jak?

 • Jezte zdravě
  Jezte zdravě už zní jako klišé. Přesto z mé vlastní zkušenosti nejvíce mysl i tělo povzbudí,když jíte tak, abyste za den snědli co nejvíc zeleniny a ovoce. Je přirozené, že občas nám to úplně nevyjde, nemáme vždy čas a někdy ani příležitost, ale pokud se pohybujete v průměru kolem 40-50% příjmu zeleniny či ovoce v surovém stavu, vaše tělo se raduje.
 • Opečovávejte svou duši i tělo
  Pěstujte lásku především k sobě samotnému. Nenechte si dělat to, co se vám nelíbí, nenechte se sebou vláčet, nebo orat. Mějte svou vlastní sebeúctu. Myslete na sebe, pečujte o sebe, hýčkejte se. Jen když budete spokojení, pak budete moci dávat lásku dál. Sebeláska, sebeúcta, sebehodnota…až ji získáte a budete ji mít uvnitř sebe, budete umět dávat bezpodmínečně svou lásku dál svým nejbližším.
 • Buďte pokorní
  Některé věci nezměníte. Jsou tak a basta. Nezměníte ani některé lidi. I kdybyste sebevíc po tom toužili. Přijměte to. Změňte úhel pohledu. Někdy se ději věci, které nedokážeme ovládnout ani změnit. Naučte se přijímat takové situace s pokorou.
 • Odpouštějte
  Často si ani neuvědomujeme, jak moc nám umí život zkomplikovat to, že se na někoho, nebo na něco zlobíme. Někdo nám ublížil a my, i když se snažíme, nedokážeme odpustit. Jsme naštvaní, nebo naopak submisivní a situaci nedokážeme vyřešit. Tak žijeme dál i s tímto balvanem a čas letí. Přitom odpuštění dokáže divy. Když se od problému nakonec dokážete oprostit a PUSTIT jej, pak se možná budete divit, jak mocný příliv energie pocítíte. Je to jakoby se provalila říčka energie, která byla zablokovaná balvany zloby a nepochopení. Někdy můžeme cítit vinu. Za něco, co se stalo, nebo co jsme udělali., nebo měli udělat a neudělali. Poučme se a odpusťme si. Když umíme odpouštět i sami sobě, uleví se nám.
 • Meditujte, relaxujte
  Meditace je taková třešnička na dortu. Já ráda využívám nejrůznější relaxační a meditační techniky. Meditaci a relaxační cvičení používám téměř denně. Zařazení různých druhů relaxace dokáže povzbudit mysl i tělo a rozproudit stagnující energii. Vaše cíle se stanou dosažitelnější. Může se jednat o cíle zaměřené na cokoliv venku, výborného efektu však dosahuje i v oblasti zdraví. Meditacím se věnuji na své stránce v menu MEDITACE, RELAXACE

Mgr. Irena Hájková

t.č. ve výcviku v psychoterapeutickém poradenství, koučka NLP, terapeutka emoční psychologie
Máte potíže ve vztazích? Ať už s vlastními dětmi, nebo rodiči, či partnerem ? Chcete lépe porozumět sobě samotným? Trpíte úzkostným prožíváním a necítíte se dobře? Máte potíže s vlastními emocemi, sebevědomím a tyto potíže vám znemožňují dosahovat vašich cílů? Jsem tu pro vás. Zajímá-li vás, jaké mám vzdělání, jak pracuji a jak bych vám mohla pomoci, najdete více na https://www.irenahajkova.cz