Proč je dobré překročit svou komfortní zónu?

Vždycky, když jsem chtěla splnit nějaký svůj sen, něčeho dosáhnout, nebo jsem si dala nějaký cíl, divila jsem se, proč je to tak těžké. Často se nedařilo.💦
Říkala jsem si, že asi nemám pevnou vůli, nebo ten cíl mi za to nestojí.
Žila jsem si pak dál ve své bublině s názvem NEJDE TO. 😒

Sice jsem to různě zkoušela, ale často jsem své tužby musela vzdát. 


Pak to ale najednou přišlo….začalo se mi dařit realizovat spoustu věcí, snů a dřívějších přání….
Přemýšlela jsem nad tím, co se změnilo, že najednou TO JDE.
Změnily se okolnosti a proto TO realizovat najednou můžu?
Ne, změna nastala u mne. Odhodlala jsem se totiž k činům. A začala překračovat svou komfortní zónu.

Překračování komfortní zóny je docela bolestivý proces. Jdete totiž někam, kde nevíte, jaké to je. jak to bude přijato okolím, jak vám v tom bude.  

Překračování komfortní zóny bývá doprovázeno nejenom pochybnostmi o tom, zda to,co děláte, děláte dobře a jdete tím správným směrem….mimo to vás také mohou provázet různé fyzické pocity.

 Tyto pocity vám dávají informaci o tom, že sakra nejste OK. Může se vám třást třeba hlas, ruce, tělo, můžete se potit, zcela obyčejně se prostě bát. Dáváte všanc vlastně sebe. Ale ne s cílem se obětovat, ale s cílem růst, osvobodit se, volit si v životě z více možností. Zkrátka být svobodnější. A to je pořádná motivace. Díky takové motivaci stojí za to podstoupit i toto dočasné nepohodlí, nepříjemné pocity, pochybnosti.

Za KOMFORTNÍ zónou totiž leží ty pravé krásy života. 


Přeji i vám, abyste objevili kouzlo PŘEKROČENÍ KOMFORTNÍ ZÓNY….a zjistili o sobě nové informace.
Že totiž každý můžeme dosáhnout na to, po čem toužíme.❤🌷❤

Irena Hájková
Specializuji se na pomoc klientům s potížemi ve vztazích. Ať už máte potíže při výchově nebo se svými rodiči, či partnery. Další mou specializací je úzkostné prožívání běžných situací, posilování sebevědomí a práce s klienty, kterým jejich vlastní emoce znepříjemňují život a brání v dosahování vytyčených cílů. Více o mně najdete na https://www.irenahajkova.cz
Komentáře