Příběhy pacientů s roztroušenou sklerózou z pohledu psychosomatiky

Ráda bych sdílela výborný dokument Českého rozhlasu. Rozhovor Karolíny Antlové, MUDr. Jarmily Klímové, MUDr. Mareše a pacientů s roztroušenou sklerozou.

Život je třeba žít s láskou a v lásce. Především v té k sobě samotnému. Zdraví si jsme schopni touto láskou dokonce i sami zajistit. Vnímejme signály těla dřív, než je pozdě. Téma úzkostí, obav, strachu, zjitřených emocí a schopnosti odpustit se prolínají našimi životy a je na nás, jak se s tím nakonec popereme. Ráda bych, aby tento rozhovor nikam nezapadl, proto sdílím a doporučuji poslechnout nejen těm, kterých se diagnoza roztroušená skleróza týká, ale v principu jde o každého nemocného člověka.

Rozhovor pro Český rozhlas o roztroušené skleroze, emocích, odpouštění a sebelásce

Irena Hájková
Specializuji se na pomoc klientům s potížemi ve vztazích. Ať už máte potíže při výchově nebo se svými rodiči, či partnery. Další mou specializací je úzkostné prožívání běžných situací, posilování sebevědomí a práce s klienty, kterým jejich vlastní emoce znepříjemňují život a brání v dosahování vytyčených cílů. Více o mně najdete na https://www.irenahajkova.cz
Komentáře